15 noiembrie 2017

Invitaţie la seară de tineret

Sărbătoarea mulţumirii şi a roadelor din 12 Noiembrie 2017

Slăvit şi lăudat să fie Domnul nostru
pentru roadele din acest an.
Mulţumiri Lui pentru modul în care s-a îngrijit de noi şi ne-a binecuvântat.

Invitat: Pastor Petrică Dragu

Aici puteţi asculta predica de Duminica dimineaţa:     Strugure bun sau sălbatic?
                                               Duminica după-masa:   Să nu fie prea târziu

16 octombrie 2017

Corul Bisericii Baptiste "Golgota" Torino

Tu popor ales de Domnul

Din sfant izvor

Doamne esti adapostul nostru

In limbi ceresti

Rataceam in pacat si pierzare

Fiti tari in Domnul

03 iulie 2017

Filmarile de la Conferinta din Aprilie 2017

În zilele 15, 16, 17 aprilie 2017 a avut loc la Chianciano Terme a 12-a Conferință a Bisericilor Penticostale Române din Italia afiliate la „Assemblee di Dio in Italia”

Conferința Adi-Mer 2017 - sâmbăta 15 aprilie

29 mai 2017

17 aprilie 2017

Lupta de pe cruce

În zilele acestea cu toții am fost bucuroși de învierea Lui Isus, Mielul înjunghiat  pentru vina păcatelor întregii omeniri. Prin biserici, posturi de radio și televiziunea creștină din întreaga lume s-au cântat cântări și s-a predicat de felul în care a fost batjocorit, scuipat si crucificat.

Disprețuit și părăsit de oamenii pentru care urma să moară, a suferit purtând cununa de spini și a fost crucificat între doi tâlhari.

Hristos a înviat!

13 martie 2017

A 12-a Conferința a Bisericilor ADI-MER

În zilele 15 – 17 aprilie 2017 va avea loc a XII-a Conferință a Bisericilor Penticostale Române din Italia afiliate la Assemblee di Dio in Italia.

Conferința este organizată în localitatea Chianciano Terme (prov. Siena), va începe pe data de sîmbătă 15 aprilie cu Serviciul Divin la ora 16:30, și se va încheia luni 17 aprilie după masa de prânz.

Programele se vor desfășura în sala Centro Congressi Excelsior, care se găsește în Via Sant’Agnese 6 – Chianciano Terme.

Invitați:

- pastor Petru Lascău – Biserica Penticostală Agape din Phoenix (Arizona – SUA)
- pastor Felice Leveque – Biserica Penticostală ADI din Grosseto

Cazarea și masa vor fii asigurate la hoteluri în apropierea săli de Conferințe.
Costul este 87€ de persoană pentru întreaga Conferință. Termen pentru înscrieri: 25 martie!
Mai multe detalii pe pagina: https://www.adi-mer.it/index.php/conferinta-adi-mer-2017/

23 februarie 2017

Ordinare

În  data de 19 Februarie a avut loc în biserica noastră ordinarea ca Prezbiter a fratelui Florin Banyoi
și ca Diacon a fratelui Raul Marc .

18 februarie 2017

Haideți să susținem împreună căsătoria și familia în Europa!

Inițiativă cetățenească europeană pentru protejarea căsătoriei și a familiei Haideți să susținem împreună căsătoria și familia în Europa!

Căsătoria– o uniune permanentă și loială între un bărbat și o femeie, cu scopul de a întemeia o familie

Familia – Un tată, o mamă și copiii lor

Relația de familie – relația legală dintre doi soți sau dintre un părinte și un copil

Puteți semna petiția aici: https://signatures.mumdadandkids.eu/index.do?initiativeLang=ro