05 noiembrie 2019

Botez 2019

Vă prezentăm câteva imagin din programul de botez ce a avut loc în biserica noastră în data de 17 Noiembrie 2019

15 iunie 2019

Invitaţie

Biserica Penticostală Română din Falconoara
             vă invită în data de 30 Iunie

La o întâlnire de familii începând cu ora 9:30
şi
La o întâlnire de tineret începând cu ora 16:00

06 iunie 2019

Programul copiilor de sfârşit de an şcolar

Grupa de copii
lăudând pe Domnu
cu ocazia sfârşitului de an şcolar.

17 martie 2019

A 14-a Conferință a Bisericilor ADI-MER

Ce este Conferința Adi-Mer ?

De mai mulți ani, bisericile din MER organizează o dată pe an această Conferință în care se întâlnesc mari și mici, tineri și mai în vârstă, pentru a avea partășie unii cu alții. Este un moment de retragere în care biserica poate sta în partășie la fiecare serviciu divin, la fiecare masă și în același hotel unde sunt cazați pentru a se cunoaște mai bine. Conferința este și un eveniment în care fiecare poate crește spiritual; momentele de studiu biblic, de închinare și de vestire a Cuvântului au fost întotdeauna binecuvântate de prezența Duhului Sfânt. Pentru cei tineri este o ocazie în care se pot cunoaște și pot lega noi prietenii. Toți cei care doresc să participe sunt invitați, indiferent de comunitățiile din care fac parte.

Participantii la Conferinta Adi-Mer 2017

24 februarie 2019

S-AU HOTĂRÂT SĂ-L URMEZE PE DOMNUL

Azi, ROSE, NAOMI ŞI DARIUS au mărturisit pe Domnul în apa botezului.